Piec kominek powietrzny na pellet TERMOMONT Toby z płaszczem wodnym o mocy 15 kW kolor biały
✅ Moc maksymalna: 16 kW ✅ Certyfikat: 5. klasy i EcoDesign! ✅ Zasobnik o pojemności 20 kg!
Opis
Piękny piec powietrzny na pellet TOBY 15 kW
Kotły, kominki czy też piece na pellet z płaszczem wodnym TOBY przeznaczone są do ogrzewania budynków mieszkalnych (do 170 m²). Z uwagi na swoją konstrukcję kominki TOBY umieszczane mogą być wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych (nie wymagają osobnych kotłowni). Kominki TOBY nie posiadają dodatkowej izolacji komory kotła, dzięki czemu rozprowadzają ciepło poprzez promieniowanie.
Kominki na pellet TOBY wyprodukowane są zgodnie z normą EN 14785 i spełniają kryteria niskiej emisji spalin określone w tej normie. Kominki TOBY spełniają również wymagania kilku krajowych norm niskiego poziomu emisji spalin, takich jak EKOSKLAD na Słowenii i niemiecki BmSchV Stufe 2:2015.
Pompa obiegowa, naczynie wzbiorcze, zawór bezpieczeństwa są dołączone i zamontowane w kotle. Drzwiczki kotła wykonane są z żeliwa z dużą szybą ognioodporną, która zwiększa promieniowanie cieplne.
Model TOBY z płaszczem wodnym jest w pełni przystosowany do spalania pelletu drzewnego jako paliwa podstawowego, osiągając maksymalną sprawność (90% i więcej) oraz bardzo niską temperaturę wylotową spalin (poniżej 160°C). Dzięki specjalnej konstrukcji palnika z systemem samooczyszczania (wzór tego palnika jest chroniony w EUIPO) konserwacja i czyszczenie są ograniczone do minimum – tylko raz w tygodniu, jeśli nie rzadziej, przy użyciu pelletu najwyższej jakości i właściwego użytkowania.
Zapłon, rozruch i wyłączenie są w pełni zautomatyzowane. Kontrola spalania jest optymalizowana za pomocą algorytmów, takich jak „modulacja”, która automatycznie zmniejsza dawkę pelletu, gdy różnica między żądaną a osiągniętą temperaturą maleje.
Pellety podawane są do kotła za pomocą wewnętrznego podajnika ślimakowego znajdującego się wewnątrz zasobnika. Stamtąd pellety są podawane do komory grzewczej, gdzie spadają swobodnie do wyznaczonego obszaru topienia (właściwego palnika wbudowanego w kocioł). Obszar przechowywania i topienia jest fizycznie podzielony. Kocioł wyposażony jest w termostat bezpieczeństwa, który zapobiega cofaniu się ognia.
Parametry techniczne
Nazwa kotła pieca: TOBY H 15
Dostępne wersje: beż / biały / czarny / czerwony
Produkcja: EU
Moc nominalna: 4,3 – 14,3 kW
Moc płaszcza wodnego: 2,4 – 12,2 kW
Moc cieplna promieniowania: 1,9 – 2,1 kW
Spalanie pelletu przy mocy minimalnej: 0,9 kg / godzinę
Spalanie pelletu przy mocy maksymalnej: 3,6 kg / godzinę
Waga: 198 kg
Zbiornik na pellet: 20 kg
Średnica wylotu spalin: Ø 80 mm / pasują rury o średnicy 80 mm
Wlot powietrza: Ø 50mm
Niezbędne ciśnienie w kominie: 10,9 Pa
Maksymalne ciśnienie robocze: 2,5 bar
Objętość wody w kotle: 19 L
Temperatura wylotowa spalin: <160ºC
Zużycie energii podczas włączania: 400 W
Zużycie energii podczas pracy: 100 W
Zasilanie: 220 V 50 Hz
Efektywność: 90%
Emisja CO: 0,02%
System wejściowy: 1″
System zwrotny: 1″
Najważniejsze informacje
Piec na pellet drzewny (ekologiczne paliwo stałe wykonane z trocin drzewnych)
Przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 170 m²
Ciepło oddawane jest bezpośrednio do najbliższego otoczenia, a przez wbudowany wentylator jest dodatkowo rozprowadzane
Wszystkie procesy pracy pieca przebiegają automatycznie (dotyczy to zapłonu, spalania i wyłączenia)
Piec TOBY posiada również wbudowany termostat bezpieczeństwa, który w przypadku przegrzania uruchamia wentylator, odcinając jednocześnie dopływ paliwa
Dzięki wbudowanemu sterownikowi, poprzez indywidualne ustawienia ogrzewacz samodzielnie kontroluje temperaturę otoczenia
Nowoczesny i estetyczny design pieca
Konstrukcja paleniska umożliwia swobodny dostęp do łatwego czyszczenia i usuwania popiołu, którego po spaleniu pelletu zostaje bardzo mało
Nasz produkt jest zgodny z Ekoprojekt 2022 (EKODESIGN 2022)
Od początku roku 2022 obowiązują unijne przepisy odnoszące się do emisji spalin generowane przez piece, kominki i inne urządzenia energetyczne. Do tych zmian przygotowywała się cała branża grzewcza i na mocy obowiązującego prawa, obecnie w sprzedaży dostępne są wyłącznie systemy grzewcze spełniające wyśrubowane wymagania środowiskowe. Ekoprojekt to potoczna nazwa Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE. W dokumencie tym zawarte są ścisłe normy dotyczące granicznych wartości emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery. Ekoprojekt obowiązujący od 1 stycznia 2022 roku jest równoznaczny z zakazem montażu na terenie całej UE pieców i kominków, które nie spełniają jego wymogów, czyli:
sezonowa efektywność energetyczna musi wynosić minimum 65% (piece i kuchenki);
emisje cząstek stałych (PM) z miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwo stałe z zamkniętą komorą spalania wykorzystujących paliwo stałe inne nie mogą przekroczyć 40 mg/m³ przy 13% O2 lub 5 g/kg (suchej masy) lub 2,4 g/kg (suchej masy) w przypadku biomasy lub 5 g/kg (suchej masy) w przypadku paliwa kopalnego stałego; w zależności od wybranej metody pomiaru;
emisje organicznych związków gazowych (OGC) z miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwo stałe z otwartą komorą spalania, z miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwo stałe z zamkniętą komorą spalania wykorzystujących paliwo stałe inne niż drewno prasowane w formie peletów oraz z kuchenek nie mogą przekroczyć 120 mgC/m³ przy 13% O2;
emisje tlenku węgla (CO) z miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwo stałe z zamkniętą komorą spalania wykorzystujących paliwo stałe inne niż drewno prasowane w formie peletów oraz z kuchenek nie mogą przekroczyć 1500 mg/m³ przy 13% O2;
emisje tlenków azotu (NOx) z miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwo stałe z otwartą komorą spalania, z miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwo stałe z zamkniętą komorą spalania i z kuchenek, wykorzystujących paliwo kopalne stałe, nie mogą przekroczyć 300 mg/m³ wyrażanych jako NO2 przy 13% O2.
Bezpieczeństwo i certyfikaty
Oferowany przez nas piec koza jako ogrzewacz pomieszczeń na paliwo stałe z zamkniętą komorą spalania spełnia wymagania zawarte w normie PN-EN 13240:2006 Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe. Wymagania i badania zharmonizowanej z dyrektywą UE Wyroby Budowlane (89/1/06/EWG) oraz posiada znak CE.
posiada znak CE zamieszczony na tabliczce znamionowej
posiada znak zgodności z normą: EN13240:2006 zamieszczony na tabliczce znamionowej